Aktualności

Aktualności

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław postrzegany jest za jedną z europejskich stolic kultury. Pod względem administracyjnym to jedno z największych i najbardziej nowoczesnych miast w  Polsce, stolica Dolnego Śląska, położona w południowo-zachodniej części kraju. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Hala Stulecia i wrocławskie ZOO

Najbardziej znanym zabytkiem Wrocławia jest Hala Stulecia, znajdująca się na liście UNESCO. Znajduje się w Parku Szczytnickim, niedaleko centrum miasta. To jedna z pierwszych konstrukcji żelbetonowych na całym świecie, a jej rozmiary imponują po dziś. To w tym miejscu znajduje się Ogród Japoński i godny uwagi zabytek sakralny - stary, drewniany kościółek. Zaledwie jedna ulica dzieli Halę Stulecia od innej atrakcji Wrocławia - wielkiego zoo z otwartym niedawno afrykarium  z tunelem wodnym w środku.

ZOO Wrocław afrykarium

Wrocław jako miasto uniwersyteckie

We Wrocławiu znajdują się liczne uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Wrocławski, który mieści się we wspaniałym gmachu wybudowany przez jezuitów. Studenci mogą uczyć się w Auli Leopoldyńskiej, która z uwagi na wspaniałe sztukaterie, freski i malowidła jest ciekawa dla zwiedzających. Można zobaczyć Aulę Muzyczną czy Wieżę Matematyczną, która jest znakomitym punktem widokowym Wrocławia. Obok znajduje się kościół w stylu barokowym.

Uniwersytet Wrocław

Ostrów Tumski

Wrocław bywa nazywany polską Wenecją, a to z uwagi na ogromną ilość mostów i rzek. Najstarszą częścią Wrocławia jest Ostrów Tumski, siedziba pierwszych Piastów, znajdująca się na jednej z wysp na Odrze. Można wybrać się tu na romantyczny spacer wieczorem i podziwiać liczne zabytki sakralne Ostrowa Tumskiego, m.in.: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela z kaplicami gotyckimi i barokowymi, kolegiatę świętego Krzyża i świętego Bartłomieja w stylu gotyckim, kościół świętego Idziego, świętego Marcina, a także Kurię Arcybiskupią, Pałac Arcybiskupi, Bibliotekę i Archiwum Archidiecezjalne, z najstarszym polskim dzwonem i Księgą Henrykowską. Miłośnicy obcowania z naturą mogą tu podziwiać piękny Ogród Botaniczny.

Ostrów Tumski Wrocław

Starówka

Jak każde duże polskie miasto, także i Wrocław posiada swój Stary Rynek, wokół którego ciągną się zabytkowe kamienice. Na rynku jest Nowy Ratusz oraz Ratusz z XIII wieku z wieżą z zegarem astronomicznym. Obok Rynku, atrakcją są dwa budynki „Jaś i Małgosia” połączone barokową bramą, tuż przy kościele św. Elżbiety z tarasem widokowym.

Starówka Wrocław

Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka

We Wrocławiu mają swoją siedzibę liczne galerie i muzea. Można wybrać się do Muzeum Narodowego z bogatymi zbiorami sztuki śląskiej i dziełami znanych artystów. Wiele wycieczek przyjeżdża również, aby zobaczyć Panoramę Racławicką Kossaka.

Panorama Racławicka Wrocław

Inne atrakcje

We Wrocławiu znajduje się Pałac Królewski, będący dawną siedzibą królów pruskich, który obecnie pełni funkcję Muzeum Miejskiego. Najstarsza część rezydencji pochodzi z XVIII wieku i należała do barona Heinricha Gottfrieda von Spatgena. Z XIX wieku pochodzi zaś tzw. Mała Synagoga z 1829 roku, która jako jedyna taka budowla w całości ocalała po bombardowaniach Wrocławia.

Można zobaczyć odrestaurowany Dworzec Centralny stylizowany na zamek, a także wybrać się w ciekawą podróż Szlakiem Zabytków Techniki Śródmiejskiego Węzła Wodnego.

Dworzec Centralny Wrocław

W związku z tym, że SprintAir uruchomił połączenie do Wrocławia z naszego portu, wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem tego pięknego miasta zapraszamy do rezerwacji lotów poprzez moduł wyszukiwarek lotów "Połączenia i Bilety" znajdujący się w prawej górnej częsci naszej strony.