Aktualności

Aktualności

Nowy kierunek lotów - Lwów

Nowy kierunek lotów - Lwów

LWÓW NOWYM KIERUNKIEM W SIATCE POŁĄCZEŃ PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN – MAZURY

Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego, która odbyła się 8 listopada 2017 r. w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury o loty do Lwowa.

Inauguracyjny lot do Lwowa zaplanowany jest na 27 marca 2018 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty – w godzinach nocnych. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 2:15. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5:35. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Loty we wtorki i soboty

LWO - SZY

1:40

2:15

SZY - LWO

3:10

5:35

Ceny biletów zaczynają się od 239,00 zł za podróż w dwie strony.

Jak powiedział Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin – „Cieszymy się ogromnie, że tak uznany przewoźnik jakim niewątpliwie są Polskie Linie Lotnicze LOT, zdecydował się na uruchomienie połączeń z naszego lotniska. Kierunek, który został wybrany czyli Lwów jest bardzo dobrym wyborem. Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce, ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy również na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim jak i na Warmię i Mazury oraz wymianę naukową, tym bardziej, że nasz Uniwersytet już teraz bardzo mocno współpracuje z uczelniami ze Lwowa”.