Przed odlotem

Przed odlotem

Przed odlotem – o tym pamiętaj
O czym należy pamiętać przed podróżą
Zaplanuj odpowiednio wcześniej dojazd do lotniska. Pomoże Ci w tym nasza zakładka „TRANSPORT” gdzie sprawdzisz wszelkie możliwe środki transportu na lotnisko.
Przed wyjazdem z domu należy upewnić się czy zabraliśmy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty tj. dowód osobisty bądź paszport, bilet lotniczy lub potwierdzenie rezerwacji.
Przed spakowaniem walizki należy zapoznać się zasadami przewozu bagażu. Są dwa rodzaje bagażu: główny czyli rejestrowany oraz podręczny. Co możemy zabrać do samolotu w bagażu podręcznym, a co do bagażu głównego. Należy też sprawdzić wagę i wymiary poszczególnych bagaży. Pamiętajmy też, że w bagażu podręcznym możemy mieć płyn o pojemności nie większej niż 100 ml. Wyjątek stanowią płyny i pokarmy dla niemowląt. W bagażu tym nie mogą znajdować się przedmioty, które są uznawane za niebezpieczne, narzędzia ostre oraz substancje łatwopalne. W przypadku, gdy pasażer posiada przy sobie lekarstwa niezbędne podczas podróży, powinien mieć również zaświadczenie lekarskie.
Tu znajduje się lista przedmiotów dozwolonych oraz niedozwolonych.
W przypadku bagażu niestandardowego lub łatwo tłukącego się może być pobrana dodatkowa opłata
Odprawa biletowo-bagażowa. Na lotnisko należy przybyć dwie godziny przed odlotem. Aby odprawa biletowo-bagażowa była szybsza i sprawniejsza przygotujmy dokumenty oraz usuńmy wszelkie metalowe przedmioty, które mamy przy sobie tj. klucze, monety, zegarki, telefony komórkowe wkładając je do kuwet znajdujących się przy stanowisku odprawy. Podczas odprawy bagaże rejestrowane zostaną odpowiednio oznakowane i oddane do luku bagażowego. Po zakończeniu odprawy odbieramy dokumenty wraz z kartą pokładową i przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa następnie udajemy się do hali odlotów. Po odprawie możemy również zrobić zakupy w strefie wolnocłowej oraz skorzystać z punktów gastronomicznych. Tu oczekujemy na swój lot, o którym poinformuje nas personel lotniska.

 
Pamiętaj!
Nie można przyjmować bagażu od osób trzecich!
Jeśli zauważymy pozostawiony bagaż należy poinformować o tym służby lotniska!