Udogodnienia

Udogodnienia

Na terenie terminala podróżni i goście Portu korzystać mogą z ciekawej i przyjaznej infrastruktury lotniska oraz bogatego zaplecza, który ułatwia i przyśpiesza oczekiwanie na osoby przylatujące i wylatujące z lotniska. Terminal pasażerski posiada więc pełną separację funkcjonalną dla podróżnych przylatujących i odlatujących.

Na parterze w holu głównym terminala pasażerskiego, znajduje się oprócz informacji lotniskowej także sklep ogólno-przemysłowy i gastronomiczny sieci -1 Minute oraz dwie wypożyczalnie samochodów Avis i Herz. Po lewej stronie od głównego wejścia na hol terminala lotniska, znajdują się toalety, także z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych.

W górnej części terminala na I piętrze zlokalizowana jest przeszklony taras widokowy z dużą poczekalnią dla odwiedzających lotnisko. Na taras można wjechać windą dostosowaną także dla osób niepełnosprawnych. Na tarasie widokowym do Państwa dyspozycji jest kawiarnia wraz z kameralnym patio, komfortowe loże wypoczynkowe uczynią czas oczekiwania wygodniejszym.
Do dyspozycji pasażerów oczekujących jest restauracja Flying Bistro, zlokalizowana w strefie po kontroli bezpieczeństwa. Flying Bistro oraz dwa sklepy wolnocłowe i kioski sieci Relay i Aelia Duty Free.

Do dyspozycji pasażerów oczekujacych w strefie No - Schengen są również automaty z przekąskami i napojami.
Port Lotniczy zapewnia także pełną infrastrukturę parkingową na ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz wydzielone stanowiska postoju autobusów oraz stanowiska postoju taksówek. Obok Terminala jest przystanek kolejowy połączony peronem z dojściem pieszym do terminala.


W budynku terminala lotniska do dyspozycji pasażerów i gości lotniska jest  sieć internetu WiFi..

Pozostałe udogodnienia to między innymi  mała sala konferencyjna na pierwszym piętrze terminala z widokiem na pas startowy.

 

 

bądź z nami zawsze blisko