Zasady przewozu bagażu

Zasady przewozu bagażu

Zanim rozpoczną Państwo podróż prosimy o spakowanie bagażu w taki sposób, aby mogli uniknąć Państwo problemów w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Przed wyjściem z domu prosimy także upewnić się, czy posiadają Państwo przy sobie dokumenty niezbędne do odbycia podróży.
!Sprawdź co ze sobą zabrać!

Warunki dotyczące przewozu bagażu kabinowego, rejestrowanego oraz ponadwymiarowego określone są w regulaminach przewoźników lotniczych. Często regulaminy przewoźników nazwane są „Warunkami dotyczącymi podróży”, „Warunkami przewozu” lub „Ogólnymi warunkami przewozu”  i o nie należy pytać przewoźników. Opłaty dodatkowe za nadbagaż wskazane są zwykle w tabeli nazwanej „Tabela opłat” lub „Opłaty dodatkowe”. Wszelkie informacje również dostępne są na stronach internetowych przewoźników.


Bagaż kabinowy
Bagaż kabinowy, zwany także bagażem podręcznym, to ten który mogą zabrać Państwo na pokład samolotu. Ważne jest aby bagaż kabinowy miał wymiary nieprzekraczające limity wymiarowe zdefiniowane przez przewoźnika. W przeciwnym wypadku należy uiścić dodatkową opłatę z tytułu nadbagażu, która także jest ustalona przez przewoźnika.

Zalecamy zapoznanie się  z listą przedmiotów zabronionych i dozwolonych oraz z zasadami przewozu płynów. Dodatkowo zalecamy Państwu przewóz sprzętu elektronicznego oraz cennych przedmiotów w bagażu kabinowym.
Zasady przewozu płynów w bagażu kabinowym 
Zobacz listę przedmiotów zabronionych i dozwolonych

Bagaż rejestrowany
Bagaż rejestrowany to ten, który przekażą Państwo do przewozu w luku bagażowym samolotu. Dopuszczalna ilość bagażu rejestrowanego oraz jego waga i wielkość jest limitowana przez linię lotniczą, z którą będą Państwo podróżować. Przed rozpoczęciem podróży zalecamy uzyskanie informacji u przewoźnika lotniczego. Informacje te mogą Państwo uzyskać na infolinii bądź stronie internetowej przewoźnika.


Materiały niebezpieczne
W trakcie podróży lotniczej przewóz niektórych przedmiotów na pokładzie statku powietrznego może wpłynąć na Państwa bezpieczeństwo. Więcej informacji >>>

 

Bagaż ponadwymiarowy/nietypowy
Jeśli zamierzają Państwo przewieźć bagaż ponadwymiarowy bądź bagaż nietypowy taki jak sprzęt sportowy, sprzęt muzyczny, materiały łatwo tłukące się etc., należy o tym poinformować linię lotniczą już w trakcie składania rezerwacji. Dzięki temu uzyskają Państwo informacje odnośnie warunków przewozu i dodatkowej opłaty jaką przewoźnik może od Państwa zażądać.
Więcej informacji o przepisach bezpieczeństwa znaleźć można na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.