Dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej mają prawo do specjalnej asysty na terenie lotniska i  podczas podróży lotniczej. Port lotniczy oraz  linie lotnicze mają obowiązek udzielania bezpłatnej pomocy i zapewnienia osobom niepełnosprawnym udogodnień na podstawie przepisów unijnych (rozporządzenie WE 1107 z dn. 5 lipca 2006).

Obsługą osób niepełnosprawnych w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zajmuje się Dział Obsługi Naziemnej Warmia i Mazury Sp. z o.o.

Po przyjeździe na lotnisko prosimy zgłosić potrzebę uzyskania asysty w punkcie Informacji Lotniskowej znajdującej się po prawej stronie od stanowisk odprawy biletowo – bagażowej.

Osoby wymagające asysty od momentu zaparkowania pojazdu, proszone są o telefoniczne powiadomienie obsługi lotniskowej o swoim przybyciu, dzwoniąc pod numer +48 89 544 34 34 lub korzystając z funkcji intercom (przycisk umieszczony na automacie do regulowania opłat za parking zlokalizowanym w pobliżu miejsc parkingowych dedykowanych osobom niepełnosprawnym).

Poradnik ULC dla osób niepełnosprawnych

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego