Dla lecących po raz pierwszy

Pierwsza podróż samolotem może być stresująca. Warto zadbać o kilka szczegółów przed odlotem, aby wszystko poszło sprawnie na lotnisku.

Przed wybraniem się w podróż samolotem, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty. Bilet, dowód osobisty lub paszport. Zawsze przed wyjazdem sprawdź, jakiego dokumentu będziesz potrzebować.

Kontroli bezpieczeństwa na lotnisku nie da się uniknąć, można jednak przygotować się do niej wcześniej tak, aby przejść ją bezproblemowo i szybko. Poniżej kilka zasad, które ułatwią i sprawią, że kontrola ta, będzie przyjemna i szybka.

Przygotowując się do podróży, należy spakować wszelkie substancje płynne w torbę przeźroczystą, wielokrotnego użytku, które nie przekroczą łącznie 1l. Najwygodniejszym rozwiązaniem, będzie spakowanie jej na wierzchu torby podróżnej/walizki, żeby było można łatwo wypakować ją do pojemnika na taśmociągu przed kontrolą.
W pojemnikach na taśmociągu należy także umieścić wszelkie przedmioty metalowe, takie jak: klucze, monety, telefony komórkowe, zegarki, paski do spodni z metalowymi klamrami. Na taśmociągu urządzenia rentgenowskiego należy umieścić oddzielnie urządzenia elektroniczne np. laptop, aparat fotograficzny etc.
Na taśmociągu urządzenia rentgenowskiego należy umieścić oddzielnie wierzchnie okrycie takie jak: kurtka, marynarka, płaszcz, oraz w buty sięgające za kostkę lub na obcasie.
Zalecamy zapakować wszystkie przedmioty, w tym substancje płynne, które nie są niezbędne w trakcie podróży do bagażu rejestrowanego (oddawanego do przewozu w luku bagażowym w punkcie check-in).

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego