Alert ikona wykrzyknika

UWAGA! Od 15 marca loty międzynarodowe są zawieszone do odwołania!
Attention! From 15 March all international flights will be suspended until further notice!

Zasady przewozu bagażu

Wszystkich pasażerów, niezależnie od lotniska i przewoźnika, obowiązują międzynarodowe regulacje przewozu bagażu wynikające z zasad bezpieczeństwa (co i w jakich ilościach można przewozić). Dodatkowo każdy przewoźnik ustala własne reguły oraz limity bagażu zawartego w cenie biletu.

Każdorazowo przed podróżą sprawdź limity bagażu na stronie linii lotniczej. Upewnij się, jaki rodzaj bagażu zawarty jest w cenie Twojego biletu!

Opłata za dodatkowy bagaż będzie niższa, gdy zostanie uiszczona wcześniej przez internet, a nie bezpośrednio przed odlotem na lotnisku.

Aktualne zasady przewozu bagażu zawsze sprawdzaj bezpośrednio na stronie swojego przewoźnika

Jeżeli przewozisz przedmioty wymagające oclenia przed odprawą biletowo-bagażową musisz przejść odprawę celną. W tym celu skontaktuj się ze Służbą Celną

Rodzaje bagażu w pigułce

BAGAŻ GŁÓWNY (REJESTROWANY)

Bagaż odprawiany przy odprawie biletowo-bagażowej, przewożony w luku bagażowym samolotu. Każdy przewoźnik ustala własne limity wielkości i wagi bagażu głównego.

BAGAŻ PODRĘCZNY

Bagaż zabierany na pokład samolotu. Podlega obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa. Każdy przewoźnik ustala własne limity wielkości bagażu podręcznego. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapoznanie się z zasadą przewozu płynów w bagażu podręcznym.

BAGAŻ GŁÓWNY (REJESTROWANY)

Niektóre linie lotnicze umożliwiają przewóz bagażu ponadwymiarowego oraz przewóz zwierząt. Szczegółowe informacje można uzyskać u przewoźnika.

Zagubiony bagaż

W przypadku zagubienia bagażu po przylocie należy bezzwłocznie zgłosić jego zaginięcie na lotnisku w Biurze Bagażu Zagubionego. W Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury poszukiwania zaginionego bagażu prowadzą Agenci Działu Obsługi Naziemnej. Na miejscu sporządzany jest oficjalny protokół i pisemne potwierdzenie zgłoszenia.

W przypadku zagubienia bagażu należy zachować kartę pokładową oraz kwit bagażowy.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego