Odprawa i kontrola bezpieczeństwa

Przed wejściem na pokład samolotu każdy pasażer musi przejść odprawę biletowo-bagażową, a następnie kontrolę bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że musisz być na lotnisku dostatecznie wcześnie, aby przejść odprawę (check-in), nadać bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa. Zaleca się, aby stawić się na lotnisku przynajmniej 2 godziny przed odlotem.

Check-in - Odprawa biletowo-bagażowa

Przy stanowisku check-in sprawdzane zostają dokumenty pasażerów - dowód osobisty ewentualnie paszport (z wizą - jeśli jest taki wymóg) oraz bilet lub potwierdzenie rezerwacji. Przy stanowisku odprawiany jest również bagaż rejestrowany. Podczas odprawy pasażer otrzymuje kartę pokładową (boarding card) z dołączonym do niej potwierdzeniem nadania bagażu. Stanowiska check-in zaczynają odprawę 2 godziny przed odlotem, a kończą odprawę na około 45 minut przed planowaną godziną lotu.

Jeżeli przewozisz przedmioty wymagające oclenia przed odprawą biletowo-bagażową musisz przejść odprawę celną. W tym celu skontaktuj się ze Służbą Celną

Kontrola bezpieczeństwa

Po odprawie biletowo-bagażowej pasażerowie udają się do stanowisk kontroli kart pokładowych a następnie kontroli bezpieczeństwa, która jest przeprowadzana przez pracowników uprawnionych przez zarządzającego Lotniskiem podmiotu. W trosce o komfort i bezpieczeństwo pasażerów bagaż kabinowy jest poddawany kontroli bezpieczeństwa, podczas której operator kontroli sprawdza między innymi czy nie znajdują się w nim przedmioty zabronione do przewozu.

Palenie tytoniu po przejściu kontroli bezpieczeństwa możliwe jest jedynie w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie, która znajduje się w pobliżu Gate 1

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego