Alert ikona wykrzyknika

UWAGA! Od 15 marca loty międzynarodowe są zawieszone do odwołania!
Attention! From 15 March all international flights will be suspended until further notice!

Przed wejściem na pokład samolotu każdy pasażer musi przejść odprawę biletowo-bagażową, a następnie kontrolę bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że musisz być na lotnisku dostatecznie wcześnie, aby przejść odprawę (check-in), nadać bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa. Zaleca się, aby stawić się na lotnisku przynajmniej 2 godziny przed odlotem.

Odprawa biletowo-bagażowa

Check-in - Odprawa Biletowo-Bagażowa Przy stanowisku check-in sprawdzane zostają dokumenty pasażerów - dowód osobisty ewentualnie paszport (z wizą - jeśli jest taki wymóg) oraz bilet lub potwierdzenie rezerwacji. Przy stanowisku odprawiany jest również bagaż rejestrowany. Podczas odprawy pasażer otrzymuje kartę pokładową (boarding card) z dołączonym do niej potwierdzeniem nadania bagażu. Stanowiska check-in zaczynają odprawę 2 godziny przed odlotem, a kończą odprawę na około 45 minut przed planowaną godziną lotu.

Jeżeli przewozisz przedmioty wymagające oclenia przed odprawą biletowo-bagażową musisz przejść odprawę celną. W tym celu skontaktuj się ze Służbą Celną

Kontrola bezpieczeństwa

Kontrola bezpieczeństwa Po odprawie biletowo-bagażowej pasażerowie udają się do stanowisk kontroli kart pokładowych a następnie kontroli bezpieczeństwa, która jest przeprowadzana przez pracowników uprawnionych przez zarządzającego Lotniskiem podmiotu. W trosce o komfort i bezpieczeństwo pasażerów bagaż kabinowy jest poddawany kontroli bezpieczeństwa, podczas której operator kontroli sprawdza między innymi czy nie znajdują się w nim przedmioty zabronione do przewozu.

Palenie tytoniu po przejściu kontroli bezpieczeństwa możliwe jest jedynie w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie, która znajduje się w pobliżu Gate 1

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego