Dla rodzin z dziećmi

Przygotowanie dziecka do pierwszego lotu samolotem to nie małe wyzwanie dla każdego rodzica. Wiele zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Ważne, aby kilkulatka wprowadzić w temat najwcześniej, jak to możliwe. Dobrze jest, aby dzieci uczyć przed wizytą na lotnisku, jak powinny się w takich miejscach zachowywać i co ich czeka.

Jako młode lotnisko, chcemy aby również Ci najmłodsi pasażerowie czuli się dobrze podczas podróży. W naszej ofercie mamy „Szkołę z polotem”, która jest głównie skierowana do szkół, a także przedszkoli. Szkoła z polotem to nic innego, jak zwiedzanie lotniska, zapoznawanie się z zasadami panującymi na wszystkich lotniskach, a także symulacja kontroli bezpieczeństwa! Zapewniamy, że po takiej wycieczce, każde dziecko, nie zależnie od wieku, będzie czuło się bardziej komfortowo podczas pierwszego lotu.

Podstawowym dokumentem upoważniającym dziecko do podróżowania po całym świecie jest paszport. Dopuszczalny jest także dowód osobisty. Przy odprawie należy okazać do kontroli ten sam dokument, z którego dane widnieją na bilecie. Dziecko musi mieć własny dokument, nie może podróżować korzystając z dokumentów rodziców.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego