Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach to przyjazne lotnisko położone w sercu
Warmii i Mazur na terenie Natura 2000.

Spokojne i kameralne lotnisko stanowi doskonałą bazę wypadową do krótszych i dłuższych wycieczek krajowych i zagranicznych.

przyjazne
lotnisko
na terenie
Natura 2000
dojazd
pociągiem
dojazd
autobusem
tani
parking

Kierunki lotów

Kraków

Polska

Dortmund

Niemcy

Londyn

Wielka Brytania

Antalya

Turcja

Tirana

Albania

Mombasa

Kenia

Kraków, Polska

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdy, kto był chociaż raz w Krakowie nie zapomni wrażenia, jakie zostawia wzgórze na Wawelu, rozciągające się nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z pięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zieleni.

Polskie Linie Lotnicze LOT realizują loty na tej trasie w poniedziałki i piątki (połączenie całoroczne).

Kraków (KRK)
KUP BILET

Dortmund, Niemcy

Dortmund to największe miasto niemieckiego rejonu Zagłębia Ruhry. Położone w Nadrenii Północnej Westfalli miasto łączy ze sobą industrialny charakter z nowoczesną architekturą. Stadion zespołu Borussia Dortmund, Muzeum Futbolu, Florianturm czy Hansplatz to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić w Dortmundzie.

W sezonie Zima 2023/24 linia lotnicza Wizz Air realizuje loty z/do Dortmundu we wtorki i soboty. Ważne! Decyzją linii lotniczej Wizz Air, połączenie tymczasowo zawieszone od 29.03.2024 r. Planowane wznowienie lotów jeszcze w 2024 roku.

Dortmund (DTM)
KUP BILET

Londyn, Wielka Brytania

Zdjęcie Londyn Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Londyn przyciąga podróżnych z całego świata swoją różnorodnością i bogatą ofertą kulturalną.

W rozkładzie zimowym 2023/24 loty realizowane są przez: Ryanair z/do Londynu Stansted w poniedziałki i soboty. Wizz Air z/do Londynu Luton we wtorki, czwartki i soboty. Ważne! Decyzją linii lotniczej Wizz Air, połączenie tymczasowo zawieszone od 31.03.2024 r. Planowane wznowienie lotów jeszcze w 2024 roku.

Londyn-Luton (LTN)
KUP BILET
Londyn-Stansted (STN)
KUP BILET

Antalya, Turcja

Antalya uważana jest za jedno z najlepszych wakacyjnych destynacji w Turcji, głównie ze względu na piękne i piaszczyste plaże oraz ciepły, śródziemnomorski klimat. Miasto słynie z urokliwych krajobrazów, ciekawej architektury oraz historycznych zabytków, do których należy zaliczyć Wieżę Hidirlik, bramę Hadriana, słynny Żłobkowany Minaret, a także romantyczny Plac Republiki.

Loty na tej trasie wrócą do rozkładu lotów na sezon lato 2024 i będą realizowane w środy w okresie od 19 czerwca do 2 października. Oferty wczasów na Riwierze Tureckiej z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury są już w sprzedaży na stronie internetowej www.itaka.pl oraz w biurach podróży.

Antalya (AYT)
KUP WCZASY

Tirana, Albania

Albania, leżąca u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego, to urokliwy kraj w południowej Europie. Znana z kryształowo czystych wód i doskonałej pogody, z około 290 słonecznymi dniami w roku, stanowi idealny cel dla tych, którzy pragną spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu. Gwarancja słonecznej pogody, bogata oferta bazy hotelowej z atrakcjami dla całej rodziny, klimatyczne miasteczka i bałkańska gościnność sprawiają, że Albania staje się bardzo pożądanym kierunkiem podróży Europejczyków.

Loty na tej trasie będą realizowane w sezonie lato 2024 w czwartki w okresie od 13 czerwca do 5 września. Oferty wczasów w Albanii z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury są już w sprzedaży na stronie internetowej www.itaka.pl oraz w biurach podróży.

Tirana (TIA)
KUP WCZASY

Mombasa, Kenia

Położona w Afryce Wschodniej Kenia, to idealne miejsce na egzotyczne wakacje. Rajskie, białe plaże rozciągające się wzdłuż Oceanu Indyjskiego, piękna rafa koralowa i wspaniałe krajobrazy sawanny zachwycą każdego. Miłośnicy natury docenią fantastyczne safari oraz możliwość spotkania oko w oko z „Wielką Piątką” afrykańskich zwierząt.

Loty na tej trasie z międzylądowaniem w Hurghadzie będą realizowane w sezonie zima 2024/2025 w czwartki w okresie od 26 grudnia 2024 do 13 marca 2025. Oferty wczasów w Kenii z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury są już w sprzedaży na stronie internetowej www.itaka.pl oraz w biurach podróży.

Mombasa (MBA)
KUP WCZASY
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego