Bezpieczeństwo operacji lotniczych na Lotnisku Olsztyn-Mazury w kontekście agresji zbrojnej Rosji wobec Ukrainy

Wyrażamy potępienie dla agresji zbrojnej jakiej Federacja Rosyjska dopuściła się wobec Ukrainy. Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli i mieszkańców Ukrainy, mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie konfliktu. Jednocześnie informujemy, że wszystkie operacje lotnicze realizowane z/do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, zarówno w ruchu pasażerskim, jak również General Aviation są i pozostaną bezpieczne.

Loty pasażerskie odbywają się bez żadnych zakłóceń, zgodnie z zimowym rozkładem lotów i są to aktualnie loty krajowe PLL LOT do/z Krakowa oraz zagraniczne linii lotniczych Wizz Air do/z Dortmundu i linii lotniczych Ryanair do/z Londynu Stansted.

Od 27 marca 2022 r. w życie wejdzie nowy, wiosenno-letni rozkład lotów Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, który obejmował będzie następujące destynacje:
Kraków (PLL LOT) – 3 x tygodniowo (poniedziałki, piątki i niedziele)
Wrocław (Ryanair) – powracające połączenie sezonowe będzie realizowane w   okresie od 28 marca do 28 października br., 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)
Rzeszów (PLL LOT) – nowe połączenie sezonowe będzie realizowane w okresie od 18 czerwca do 5 września br., 2 x tygodniowo (soboty i poniedziałki)
Dortmund (Wizz Air) – 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)
Londyn Stansted (Ryanair) – 2 x tygodniowo (poniedziałki i piątki)
Londyn Luton (Wizz Air) – 2 x tygodniowo (środy i niedziele)

W celu zapewnienia pasażerom komfortowej ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno przewoźnicy, jak również porty lotnicze dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa. Pracownicy lotnisk oraz załoga samolotu są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego proszona jest o noszenie maseczki i stosowanie zasady dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe. Aktualnie, linie lotnicze nie wymagają od pasażerów podróżujących na trasach krajowych, dokumentów potwierdzających szczepienie lub negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa – aby wejść na pokład samolotu wystarczy karta pokładowa, dowód tożsamości oraz maseczka.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego