Rijeka w Chorwacji - wakacyjny kierunek prosto z Mazur

LOT ogłasza wakacyjny kierunek z lotniska Olsztyn-Mazury! W lipcu wystartuje sezonowe połączenie do Rijeki w Chorwacji!

W sezonie letnim, mieszkańcy północno-wschodniej Polski zyskają możliwość szybkiej i komfortowej podróży do Chorwacji, dzięki nowemu połączeniu Polskich Linii Lotniczych LOT. Bezpośrednie loty z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do chorwackiej Rijeki rozpoczną się 3 lipca br. Rejsy na tej trasie realizowane będą w każdą sobotę, do 4 września 2021 r.

Wakacyjne loty obsługiwane będą samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów. Bilety w cenie od 249 zł/os. za podróż w dwie strony, dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w wybranych biurach podróży.

Rijeka, trzecie co do wielkości miasto Chorwacji położone w Zatoce Kvarner nad Morzem Adriatyckim, słynie z malowniczych krajobrazów rozciągających się ze wzgórza Trsat, urzekających plaż i tętniącego życiem Starego Miasta. Turystom oferuje wszystkie atrakcje nadmorskiego kurortu i stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy do dalszej eksploracji chorwackiego wybrzeża – m.in. oddalonej o 7 km wyspy Krk, docenianej za historyczne zabytki, czy Riwiery Opatija, obfitującej w kamieniste plaże, długie promenady i restauracje serwujące dania kuchni regionalnej.

Bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów, są priorytetem zarówno dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jak również Polskich Linii Lotniczych LOT. Wszystkie rejsy realizowane są z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi dot. minimalizacji transmisji Covid-19. Pracownicy lotniska oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Osoby wchodzące na terminal pasażerski zobowiązane są do pomiaru temperatury ciała, noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego, tam gdzie to możliwe.

Zapoznaj się z zasadami wjazdu do Chorwacji – kliknij

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego