Ćwiczenia ratownicze na Lotnisku Olsztyn-Mazury

W środę, 27 października 2021 r. w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyły się ćwiczenia pn. „Wypadek lotniczy na lotnisku” z udziałem wszystkich przewidzianych do uczestnictwa w takim zdarzeniu służb, w tym Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, PSP, OSP, Policji, Wojska, Straży Granicznej i innych.

Tego rodzaju ćwiczenia realizowane są co dwa lata i mają na celu praktyczne sprawdzenia przygotowania służb Lotniska Olsztyn-Mazury do sytuacji zagrożenia, a także kontroli poprawności przyjętych w Planie Działań w Sytuacji Zagrożenia procedur.

Jest to niepowtarzalna okazja do konfrontacji planów, które tworzymy na wypadek zagrożenia z rzeczywistymi warunkami działań i pracy służb” – podkreślił Jan Mróz, Komendant LSR-G odpowiedzialny za system ratowniczy w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury. Stwierdził także, że w czasie ćwiczeń osiągnięto z sukcesem stawiane cele, a działania służb pozwoliły na zebranie wielu cennych informacji, które po przeanalizowaniu będą podstawą do wprowadzania korekt do planów.

Wszystkim uczestnikom ćwiczeń raz jeszcze dziękujemy.

Zdjęcia: Michał Bojarski

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego