Krajowa Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 2021

W dniach 16-17 listopada br. Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. wraz z przedstawicielami Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, uczestniczyli w odbywającej się po raz 15. Krajowej Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym organizowanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Tegoroczna konferencja odbyła się w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w Warszawie.

Celem konferencji jest poprawa bezpieczeństwa lotniczego w Polsce w sektorze lotnictwa komercyjnego (CAT) i lotnictwa ogólnego (GA). Tematem przewodnim spotkania były kwestie związane z systemem zarządzania bezpieczeństwem zaistniałe w latach 2020-2021, w tym przegląd istotnych zdarzeń lotniczych oraz omówienie obowiązujących i planowanych zmiany w przepisach. Poruszony został również temat statków bezzałogowych w aspekcie bezpieczeństwa wykonywania przez nich operacji w środowisku innych użytkowników, w tym operacji GA.

Udział w konferencji jest dla nas kolejnym doświadczeniem podnoszącym świadomość i kulturę bezpieczeństwa pracowników lotniska w procesie ciągłego ulepszania całego systemu zarządzania bezpieczeństwem w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego