W letniej siatce połączeń regionalnego lotniska Olsztyn-Mazury pasażerowie znajdą dwa kierunki krajowe - Wrocław i Kraków.

Mieszkańcy Polski północno-wschodniej, szukający pomysłu na bezpieczne i wygodne podróżowanie po kraju, mogą skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Krakowa i Wrocławia.

Loty do Krakowa

Na całorocznej trasie Polskich Linii Lotniczych LOT pomiędzy Mazurami a Krakowem, w sezonie letnim liczba lotów została zwiększona do 3 tygodniowo. Już teraz pasażerowie mogą korzystać z rejsów w poniedziałki, środy i piątki. Ceny biletów zaczynają się od 69 zł, a koszt podróży w obie strony dla jednej osoby z bagażem podręcznym do 8 kg zaczyna się już od 149 zł. Rezerwacji można dokonać na stronie przewoźnika.

>>REZERWUJ LOT DO KRAKOWA<<

Loty do Wrocławia

Nowością w siatce połączeń lotniska Olsztyn-Mazury jest połączenie z Wrocławiem, oferowane przez Ryanair. Irlandzki przewoźnik planuje uruchomienie lotów na tej trasie w poniedziałki i piątki od 2 lipca. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika, a ich cena zaczyna się już nawet od 35 zł.

>>REZERWUJ LOT DO WROCŁAWIA<<

Oba połączenia dają doskonałą możliwość na zaplanowanie weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Małopolsce lub na Dolnym Śląsku. Sam lot z Mazur do Krakowa czy Wrocławia trwa ok. 60 minut i stanowi alternatywę dla wielogodzinnej podróży autem lub pociągiem.

Dogodny dojazd

Nowe połączenie autobusowe łączące mieszkańców Mikołajek, Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa i okolic z regionalnym lotniskiem, będzie dopasowane do rozkładu lotów na trasach krajowych do Krakowa i Wrocławia. Pasażerowie będą mogli skorzystać z niego w okresie od 2 lipca do 30 sierpnia br. Poza linią autobusową w Kierunku Wielkich Jezior Mazurskich, podróżni mogą korzystać z bezpośredniego transportu autobusowego na lotnisko z Grajewa przez Ełk, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida lub z Olsztyna przez Pasym i Szczytno. Do dyspozycji pasażerów pozostaje również połączenie kolejowe Polregio, łączące lotnisko Olsztyn-Mazury ze stacją Olsztyn Główny.

>>SPRAWDŹ JAK DOJECHAĆ NA LOTNISKO<<

Bezpieczeństwo w podróży

Pasażerowie podróżujący w ruchu krajowych – do Krakowa i Wrocławia, nie muszą przedstawiać dodatkowych dokumentów podróży w związku z Covid-19, czyli negatywnego wyniku testu czy też zaświadczenia o szczepieniu. Wystarczy ważny dokument tożsamości oraz karta pokładowa.

W celu zapewnienia pasażerom komfortowej, ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno linie lotnicze, jak również lotniska dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa. Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczych są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego powinna nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego