Lataj z Mazur i odkrywaj Polskę!

W letniej siatce połączeń regionalnego lotniska Olsztyn-Mazury pasażerowie znajdą dwa kierunki krajowe - Wrocław i Kraków.

Mieszkańcy Polski północno-wschodniej, szukający pomysłu na bezpieczne i wygodne podróżowanie po kraju, mogą skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Krakowa i Wrocławia.

Loty do Krakowa

Na całorocznej trasie Polskich Linii Lotniczych LOT pomiędzy Mazurami a Krakowem, w sezonie letnim liczba lotów została zwiększona do 3 tygodniowo. Już teraz pasażerowie mogą korzystać z rejsów w poniedziałki, środy i piątki. Ceny biletów zaczynają się od 69 zł, a koszt podróży w obie strony dla jednej osoby z bagażem podręcznym do 8 kg zaczyna się już od 149 zł. Rezerwacji można dokonać na stronie przewoźnika www.lot.com

Loty do Wrocławia

Nowością w siatce połączeń lotniska Olsztyn-Mazury jest połączenie z Wrocławiem, oferowane przez Ryanair. Irlandzki przewoźnik planuje uruchomienie lotów na tej trasie w poniedziałki i piątki od 2 lipca. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.ryanair.com, a ich cena zaczyna się już nawet od 39 zł.

Oba połączenia dają doskonałą możliwość na zaplanowanie weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Małopolsce lub na Dolnym Śląsku. Sam lot z Mazur do Krakowa czy Wrocławia trwa ok. 60 minut i stanowi alternatywę dla wielogodzinnej podróży autem lub pociągiem.

W celu zapewnienia pasażerom komfortowej ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno linie lotnicze, jak również lotniska dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa. Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczych są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego musi poddać się kontroli temperatury ciała, nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego