Nowa linia autobusowa z/do Lotniska Olsztyn-Mazury

Z dniem 1 kwietnia br. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa pomiędzy Lotniskiem Olsztyn-Mazury a Mikołajkami, przez Szczytno oraz Mrągowo.

Rozkład linii autobusowej FASTER dostępny jest dla pasażerów odlatujących oraz pasażerów przylatujących.

Nowa, wojewódzka linia komunikacyjna powstała z inicjatywy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy zaangażowaniu środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, o którym mowa w ustawie z dnia 16 maja 2019 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 113, z późn. zm.). Połączenia autobusowe realizowane w ramach Funduszu, mają na celu zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego wybranych obszarów województwa warmińsko-mazurskiego oraz stworzenie możliwości dojazdu do miejscowości stanowiących węzły komunikacyjne, z których można dogodnie kontynuować dalszą podróż.

Dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, nowa linia autobusowa to kolejny krok ku zwiększeniu dostępności komunikacyjnej naszego lotniska oraz ku optymalnemu skomunikowaniu portu z regionem. Linia autobusowa zapewni, nie tylko dojazd do portu lotniczego, ale również do najbliższego węzła komunikacyjnego, co pozwoli pasażerom korzystającym z portu na zaplanowanie dalszej podróży w oparciu o ofertę połączeń autobusowych i kolejowych z/do Szczytna.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego