Nowość! Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskuje kolejne połączenie czarterowe na sezon lato 2024! Do Turcji i Tunezji dołączyła Albania

Największy polski touroperator – Itaka, rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie lato 2024, uruchamiając sprzedaż wczasów w Albanii. Tym samym tegoroczna siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu zwiększa się do trzech destynacji, obejmując loty do tureckiej Antalyi (Itaka) oraz do tunezyjskiej Enfidhy (Rainbow). Zarząd Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla, że do aktualnej oferty mogą dołączyć kolejne kierunki.

Loty czarterowe do albańskiej stolicy – Tirany, będą realizowane w każdy czwartek od 13 czerwca do 5 września 2024 roku. To druga, po tureckiej Antalyi, destynacja tego touroperatora dostępna bezpośrednio z warmińsko-mazurskiego portu.

W sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów biur podróży wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za 1 zł.

Wakacje z wylotem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl oraz w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.

Albania, leżąca u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego, to urokliwy kraj w południowej Europie. Znana z kryształowo czystych wód i doskonałej pogody, z około 290 słonecznymi dniami w roku, stanowi idealny cel dla tych, którzy pragną spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu. Gwarancja słonecznej pogody, bogata oferta bazy hotelowej z atrakcjami dla całej rodziny, klimatyczne miasteczka i bałkańska gościnność sprawiają, że Albania staje się bardzo pożądanym kierunkiem podróży Europejczyków.

Albania to ekscytująca destynacja, która z pewnością zaciekawi wielu mieszkańców Warmii i Mazur, planujących tegoroczny urlop. Współpraca, rozwijająca się pomiędzy Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Itaką, potwierdza potencjał naszego regionu w zakresie generowania ruchu czarterowego, co w niedalekiej przyszłości może przełożyć się na uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków prosto z warmińsko-mazurskiego lotniska – podkreśla Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Cieszymy się z decyzji naszego partnera – Itaki o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny kierunek z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Dla wielu mieszkańców północno-wschodniej Polski, ważnym czynnikiem przy wyborze wakacyjnej destynacji jest możliwość podróży z lokalnego lotniska, usytuowanego blisko ich miejsca zamieszkania. Nasz port doskonale wpisuje się w ten trend, zapewniając naszym pasażerom komfort podróży w przyjaznej atmosferze, eliminując stres związany z wielogodzinnym dojazdem na większe lotniska czy z długimi kolejkami do odprawy – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego