Od maja Ryanair poleci z Lotniska Olsztyn-Mazury do Krakowa

Linia lotnicza Ryanair rozszerza ofertę lotów z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury o nowe połączenie krajowe do Krakowa. Loty na tej trasie będą realizowane w okresie letnim, od 1 maja do 26 października 2022 r.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Warmii i Mazur do Krakowa dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Godzinny lot na tej trasie obsługiwany będzie samolotem Boeing 737-800, który na pokład może zabrać 189 pasażerów. Bilety w cenie od 39 zł/os są już w sprzedaży na stronie www.ryanair.com

Poza połączeniem linii lotniczej Ryanair do Krakowa, w nadchodzącym rozkładzie letnim siatka połączeń Lotniska Olsztyn-Mazury obejmowała będzie destynacje całoroczne: Kraków (LOT), Dortmund (Wizz Air), Londyn Stansted (Ryanair), Londyn Luton (Wizz Air), oraz kierunki sezonowe: Wrocław (Ryanair) od 28 marca br. oraz Rzeszów (LOT) od 18 czerwca br.

W celu zapewnienia pasażerom komfortowej ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno przewoźnicy, jak również porty lotnicze dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa. Pracownicy lotnisk oraz załoga samolotu są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego proszona jest o noszenie maseczki i stosowanie zasady dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego