Podpisanie listu intencyjnego z Zespołem Szkół nr 2 w Mławie

We wtorek, 18 kwietnia br. na terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach podpisany został list intencyjny między Wiktorem Wójcikiem – Prezesem Spółki Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającą warmińsko-mazurskim lotniskiem a Anetą Zawadzką – Dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

List intencyjny związany jest z nowym kierunkiem kształcenia uruchomionym w mławskiej szkole – technik eksploatacji portów i terminali oraz określa ramy współpracy lotniska i szkoły w tym zakresie, tj:
• organizacji i prowadzenia przedsięwzięć edukacyjnych i promocyjnych,
• określania szczegółowych zadań w zakresie praktyk zawodowych w zawodzie – technik eksploatacji portów i terminali,
• wyznaczenia strategicznych ścieżek kształcenia.

Jestem bardzo zadowolona z współpracy jaką udało się nam nawiązać z zarządem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Przede wszystkim dlatego, że kształcąca się w naszej szkole młodzież zyska nowe miejsce na odbycie praktyk zawodowych, a w przyszłości, docelowo również miejsce pracy – o czym zapewnia Prezes lotniska w Szymanach. – mówi Aneta Zawadzka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.
Inicjatywy takie jak dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy otwarci na współpracę i cieszymy się, że władze Zespołu Szkół nr 2 w Mławie dostrzegły potencjał w rozwoju kierunku kształcenia związanego z lotnictwem. Na lotnisku Olsztyn-Mazury młodzież będzie mogła poznać pracę portu lotniczego od kuchni, w tym obowiązujące procedury, pracę na różnych stanowiskach i w różnych warunkach. Liczymy na to, że część z uczniów zdecyduje się na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej właśnie na naszym lotnisku. – mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego