Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zaprasza na bezpłatne warsztaty MET General Aviation

Położony w mazurskich Szymanach Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to nowoczesne, międzynarodowe lotnisko i jedyny certyfikowany port lotniczy użytku publicznego zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce. Obsługiwane są tam loty w ruchu kontrolowanym, ale nie tylko. Od początku funkcjonowania warmińsko-mazurskiego lotniska, jego władze podkreślają istotną rolę sektora lotnictwa ogólnego w działalności portu. Najnowszą inicjatywą kierowaną do użytkowników General Aviation są bezpłatne warsztaty MET, które odbędą się 22 marca 2023 roku.

Aktualizacja: BRAK WOLNYCH MIEJSC
Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie wdzięczni za duże zainteresowanie warsztatami – niestety liczba uczestników jest ograniczona i zapisy są już zakończone. Obiecujemy jednak, że podobne inicjatywy będą realizowane na naszym lotnisku w przyszłości.

Pięciogodzinny program szkolenia obejmuje część merytoryczną poświęconą zagadnieniom związanym z pomiarami, prowadzeniem obserwacji oraz prognozowaniem pogody, czyli elementami niezbędnymi do bezpiecznego planowania lotów. W ramach warsztatów przewidziane jest również zwiedzanie pomieszczeń służb meteorologicznych (LBM/LSM) i służb ruchu lotniczego (ATC/AFIS), a także prezentacja nowoczesnego systemu pomiaru parametrów meteorologicznych Airotec AWOS i możliwości praktycznego wykorzystania systemu w wersji Basic dla pilotów GA oraz w wersji Standard przez certyfikowaną służbę meteorologiczną. Organizatorzy zapewniają również lunch dla uczestników warsztatów.

Zapoznaj się z harmonogramem warsztatów – kliknij tutaj

Liczba miejsc jest ograniczona – pobierz formularz rejestracyjny i zapisz się już dziś!

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 marca 2023 r.

Masz pytania? Napisz do nas!

Elżbieta Grzelak-Agaciak – Kierownik Służby MET, e-mail: e.grzelak-agaciak@mazuryairport.pl

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury – lotnisko przyjazne General Aviation

Uruchomione w styczniu 2016 roku port, posiada nowoczesną infrastrukturę lotniczą, zaplecze techniczne oraz wykwalifikowany personel, gwarantując 24-godzinną gotowość do kompleksowej obsługi naziemnej samolotów każdego typu.

W ciągu 7 lat działalności lotniska stawiano na rozwój usług lotniczych dla General Aviation. Jako drugie lotnisko w Polsce, w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury uruchomiono specjalny pakiet GA Premium, który oferuje użytkownikom lotnictwa cywilnego dostęp do dedykowanych stref wydzielonych. Czym wyróżnia się ta usługa? Pasażerowie w asyście pracowników lotniska, sprawnie przechodzą proces odprawy, bez konieczności kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu oraz transportowani są bezpośrednio na płytę lotniska. Osoby korzystające z tej oferty mogą liczyć na pełne wsparcie i opiekę profesjonalnego personelu lotniska, który na życzenie klienta organizuje również dostęp do saloniku VIP, catering, rezerwację hotelu, a także realizację dodatkowych usług wg indywidualnych potrzeb. GA Premium pozwala na oszczędność czasu i zapewnia komfort podróży na najwyższym poziomie.

Lotnisko Olsztyn-Mazury stawia również na rozbudowę infrastruktury lotniczej. W listopadzie 2021 roku do dyspozycji użytkowników General Aviation oddano dwa hangary lotnicze przeznaczone do postoju oraz obsługi średnich i małych statków powietrznych. W grudniu ubiegłego roku zakończono prace budowlane na pasie startowym związane z podniesieniem kategorii systemu radiowo-nawigacyjnego ILS do II kategorii, realizowane w ramach projektu unijnego. Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa operacji lotniczych wykonywanych w warunkach ograniczonej widoczności – jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku, jednak obecnie wykonywane prace nie wpływają na dostępność operacyjną lotniska.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego