Rekordowy maj w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Liczba pasażerów, którzy w maju bieżącego roku skorzystali z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury okazała się rekordowa w historii warmińsko-mazurskiego lotniska.

W piątym miesiącu 2022 roku, na lotnisku w Szymanach obsłużono 11987 podróżnych, co stanowi +0,4% wzrost w stosunku do drugiego najlepszego wyniku, który osiągnięto w maju 2019 przy 11934 pasażerach. W porównaniu z analogicznym okresem w czasie trwania pandemii, przyrost liczby pasażerów jest jeszcze wyższy i kształtuje się na poziomie +1456% w stosunku do maja 2021 i +16783% w zestawieniu z majem 2020. Od początku 2022 z usług Lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34832 osoby.

„Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów Lotniska Olsztyn-Mazury. Liczymy, że w miesiącach letnich, ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemia, lub nawet przekroczy nasze prognozy” – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn- Mazury.

Letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji.
• Kraków – całoroczne loty na tej trasie oferowane są przez Polskie Lotnie Lotnicze LOT oraz sezonowo przez Buzz by Ryanair. LOT realizuje loty z/do Krakowa w poniedziałki, piątki i niedziele (oraz okresowo w soboty), natomiast rejsy Buzz by Ryanair odbywają się w środy i niedziele do końca października;
• Wrocław – sezonowe połączenie Ryanair realizowane jest w poniedziałki i piątki do końca października;
• Rzeszów – nowy sezonowy kierunek LOT wystartuje już 17 czerwca br. i będzie realizowany w piątki i poniedziałki do 5 września br.;
• Dortmund – loty na całorocznej trasie Wizz Air odbywają się w poniedziałki i piątki;
• Londyn Stansted – Ryanair oferuje loty do stolicy Wielkiej Brytanii przez cały rok
w poniedziałki i piątki;
• Londyn Luton – całoroczne loty na trasie Wizz Air realizowane są w środy
i niedziele.
Pełen rozkład lotów, wraz z możliwością zakupu biletów, dostępny jest TUTAJ.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego