Ryanair uruchomia program szkolenia pilotażowego w europie środkowej

RYANAIR URUCHOMIA PROGRAM SZKOLENIA PILOTAŻOWEGO W EUROPIE ŚRODKOWEJ 320 NOWYCH PILOTÓW zostanie wyszkolonych wraz z BARTOLINI AIR.

17 lipca Ryanair, ogłosił partnerstwo  z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki współpracy irlandzki przewoźnik lotniczy  powiększy swoją kadrę o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie. 18-miesięczny program szkoleniowy będzie dawał uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota na jasnych zasadach. Po ukończonym szkoleniu będą mogli usiąść za sterami samolotu typu Boeing 737. Kadeci uczestniczący w programie zostaną przeszkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie z procedurami Ryanair. W ciągu najbliższych 3 lat zostanie wyszkolonych 320 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.
Ryanair oferuje ciekawe możliwości rozwoju dla nowych pilotów, dzięki:

  • 86 bazom lotniczym w 38 regionach
  • najlepszym w branży standardom szkoleniowym
  • atrakcyjnemu trybowi pracy, w którym po każdych 5 przepracowanych dniach przysługują 4 dni wolnego
  • najlepszemu w branży wynagrodzeniu (do 200 000 euro rocznie na stanowisku kapitana!)
  • możliwości awansu
  • jasnej ścieżce rozwoju
  • najnowocześniejszej flocie w Europie, w której skład będzie wchodzić zaawansowany technologicznie samolot Boeing 737 „Gamechanger”

Bartłomiej Walas, Założyciel i Prezes Bartolini Air:

„Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia lotniczego w Europie Środkowej. Przeszkoliliśmy ponad 1500 pilotów z 56 krajów, a wielu z nich pracuje obecnie w najbardziej prestiżowych liniach lotniczych na świecie. W ramach programu RyanairMentored, praktykanci będą szkoleni przez instruktorów Bartolini Air przy użyciu Ryanair SOPS. Uczestnicy programu przejdą szkolenie na flocie nowoczesnych, jednosilnikowych i dwusilnikowych samolotów tłokowych oraz symulatorów, a profesjonalne środowisko przygotuje ich do ekscytującej i satysfakcjonującej kariery w naszej partnerskiej linii lotniczej Ryanair. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy, która ma potrwać kilka lat.”

Gustaw Marek Brzezin ,  Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego:

Ogromnie cieszymy się, że będziemy mogli gościć u nas w regionie uczniów z całego świata i zrobimy wszystko, żeby swój pobyt u nas zapamiętali na długo i chcieli do nas wrócić w przyszłości już jako turyści wraz ze swoimi rodzinami. Ze swojej strony możemy Państwa zapewnić, że rozpoczęliśmy już pracę nad specjalnym programem stworzenia modelu dofinansowania na pokrycie kosztów szkolenia, tak, żeby pośród międzynarodowego grona uczniów szkoły kadetów Ryanair znaleźli się również młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur”.

Tomasz Kądziołka, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury:

„Nasze regionalne lotnisko, czyli Port Lotniczy Olsztyn Mazury to najmłodsze lotnisko komunikacyjne w Polsce. Dlatego tym bardziej cieszymy się i doceniamy fakt, że jedna z największych europejskich linii lotniczych – Ryanair wraz z najlepszą szkołą lotniczą w Polsce – Bartolinii Air wybrały właśnie nasze lotnisko jako miejsce odpowiednie dla swojej szkoły kadetów. Zarówno infrastruktura naszego Portu Lotniczego jak i bardzo wysoka jakość obsługi statków powietrznych została już niejednokrotnie przetestowana i potwierdzona przez przewoźników, dlatego jesteśmy spokojni o to że wyszkolenie 320 pilotów w ramach trzyletniego programu zintegrowanych szkoleń –RyanairMentoredProgramme to tylko początek naszej długofalowej współpracy. Każde przedsięwzięcie biznesowe na naszym lotnisku, które przyczynia się do rozwoju ruchu lotniczego i infrastruktury lotniskowej będzie zawsze przez nas witane z otwartymi ramionami. Nie inaczej będzie i w tym przypadku, tym bardziej, że specjalnie dla tego projektu, w porcie lotniczym powstanie dedykowany hangar”.

Senan O’Shea, Ryanair’s Head of Crew Training Captain:

„Ten nowy program Ryanair – Bartolini Air zapewni liniom lotniczym stały dopływ utalentowanych i profesjonalnych pilotów z całej Europy i dzięki temu zaspokoi potrzeby naszej rozwijającej się sieci. Ryanair zatrudni do 1000 pilotów rocznie w ciągu najbliższych 5 lat i mogą oni liczyć na niezrównane możliwości latania w liniach lotniczych numer jeden na świecie. Starannie wybraliśmy Bartolini Air jako naszego partnera szkoleniowego, biorąc pod uwagę ich wysokie standardy w zakresie szkolenia wstępnego i szkolenia MCC. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać naszą wiedzę operacyjną Bartolini Air, szczególnie w zakresie zapewnienia wyjątkowego standardu MCC dla pilotów linii lotniczych. To połączenie będzie najlepszym możliwym przygotowaniem do kariery przewoźnika lotniczego w Ryanair”.

John Dooly, Ryanair’s Operations Development General Manager:

‘’Ryanair ma przyjemność ogłosić partnerstwo szkoleniowe z Bartolini Air, ośrodkiem kształcenia lotniczego, który posiada imponujące osiągnięcia w szkoleniu najwyższej klasy pilotów do najwyższych standardów. Bartolini Air jest jedynym miejscem w Europie Środkowo-Wschodniej, w której można przeprowadzić Ryanair APS MCC. Mamy nadzieję, że dzięki atrakcyjnej lokalizacji zachęcimy studentów z całej Europy do skorzystania z niskich stawek Ryanair oraz zapisania się do RyanairMentoredProgramme, czyli intensywnego programu szkoleniowego dla pilotów.’’

Aplikacja online do programu Ryanair – Bartolini Air jest już otwarta. Aby uzyskać więcej informacji i złożyć wniosek, wejdź na https://training.bartoliniair.com/en/home

O Ryanair

Ryanair Holding plc to największa w Europie grupa linii lotniczych, której spółkami dominującymi są  Ryanair DAC, Lauda, Buzz, Malta Air i Ryanair UK. Grupa Ryanair rocznie przewozi ponad 153 miliony pasażerów na ponad 2400 codziennych lotach z 86 baz, łączących ponad 200 miejsc docelowych w 38 krajach, z flotą 475 samolotów, w tym 210 typu Boening 737. Ryanair Holding to zespół ponad 19 tysięcy wysoko wykfalifikowanych specjalistów w dziedzinie lotnictwa zapewniających najlepsze standardy w Europie od ponad 34 lat.

Bartolini Air

Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia pilotów certyfikowanych przez EASA w Europie Środkowej. Firma obsługuje 13 nowoczesnych jedno i wielosilnikowych samolotów typu Tecnams oraz 3 stymulatory FNPTII. Każdego roku w łódzkim ośrodku kształcenia pilotów wykonuje się ponad 25 tysięcy operacji lotniczych. Oprócz centrum szkoleniowego grupa Bartolini Air składa się z operatora czarterowego (certyfikowanego przewoźnika lotniczego) oraz placówki serwisowej dla samolotów tłokowych i odrzutowych. Ponad 1500 profesjonalnych pilotów z 56 krajów przeszkolonych przez Bartolini Air pracuje obecnie w kokpitach samolotów pasażerskich na całym świecie.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego