Rzeszów - nowa trasa LOT z Lotniska Olsztyn-Mazury

W nadchodzącym sezonie letnim, mieszkańcy Warmii i Mazur zyskają dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego podróżowania po Polsce, dzięki nowemu połączeniu z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa. Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną rejsy na tej trasie 18 czerwca 2022 r.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa przez trzy miesiące – dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty do 5 września 2022 r. Daje to możliwość zaplanowania dłuższego wyjazdu lub weekendowego pobytu typu citybreak w jednym z najpiękniejszych polskich miast. Dla mieszkańców Podkarpacia to także doskonała okazja do odwiedzenia Krainy Tysiąca Jezior. Godzinny lot na tej trasie obsługiwany będzie samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. Bilety są już w sprzedaży na stronie www.lot.com

Należy zaznaczyć, że zarówno pobyt na lotniskach jak też sam lot, odbywają się wg najwyższych standardów sanitarnych, w celu minimalizacji ryzyka transmisji koronawirusa oraz zapewnienia bezpieczeństwa podróży pasażerów. Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego musi nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Cieszę się, że nasz region zyskuje kolejne krajowe połączenie lotnicze – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko mazurskiego – Od kilku sezonów obserwujemy jeszcze większe zainteresowanie Warmią i Mazurami wśród turystów krajowych, szczególnie w czasie pandemii. Dzięki połączeniu z Rzeszowem mieszkańcy obu regionów będą mogli zaplanować „weekendową” podróż bez drogowych niedogodności. Jestem pewien, że w Krainie Tysiąca Jezior będziemy w najbliższym sezonie gościć wielu turystów z Podkarpacia. I to pozytywny trend – dzięki regionalnemu lotnisku świat i kraj „stają się mniejsze”.

Cieszę się z kolejnej krajowej trasy, która latem pojawi się w rozkładzie lotów z Rzeszowa. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośredniemu połączeniu Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne dla mieszkańców Warmii i Mazur. Już dziś zapraszam ich do odwiedzenia naszego pięknego regionu – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego