Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

W piątek, 14 stycznia 2022 roku w Olsztynie, odbyło się Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w którym udział wziął Wiktor Wójcik - Prezes Zarządu Spółki Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającem Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Poza tematami związanymi z realizacją strategii promującej region Warmii i Mazur w nadchodzącym sezonie wakacyjnym, Wiktor Wójcik zaprezentował również letnią siatkę połączeń Lotniska Olsztyn-Mazury, która obowiązywała będzie od 27 marca do końca października br. Znalazły się w niej kierunki ze stałej oferty portu tj. Londyn Luton, Londyn Stansted, Dortmund i Kraków, ale również loty sezonowe – powracające połączenie z Wrocławiem oraz nowa destynacja – Rzeszów. Podczas spotkania, Prezes Wójcik wnioskował o uwzględnienie tych połączeń w działaniach promujących Warmię i Mazury w kraju i za granicą. Zaznaczył również, że niezwykle istotnym aspektem zarówno w rozwoju samego lotniska, jak też sektora turystycznego woj. warmińsko-mazurskiego, jest spójna komunikacja marketingowa, przedstawiająca Warmię i Mazury jako region łatwo dostępny drogą lotniczą.

W trakcie zebrania, omawiano również możliwość nawiązania współpracy z województwem śląskim – Wiktor Wójcik zadeklarował podjęcie rozmów z przewoźnikami lotniczymi dot. uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego z lotniska w Katowicach na Warmię i Mazury.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego