Wizyta Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego na Lotnisku Olsztyn-Mazury

W piątek, 13 stycznia 2023 r. w Szymanach odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli Wiktor Wójcik - Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego. Tematy poruszane na spotkaniu dotyczyły współpracy pomiędzy miastem a regionalnym portem lotniczym.

Podczas rozmowy obie strony podkreślały ważną funkcję, jaką Lotnisko Olsztyn-Mazury pełni w rozwoju lokalnej społeczności – gwarantując mieszkańcom Warmii i Mazur dostęp do szybkiej i bezpiecznej opcji podróżowania, stymulując ruch turystyczny w regionie oraz wspierając działania przedsiębiorców i producentów oferując kompleksowe usługi cargo.

Lidzbark Warmiński to ważny punkt na mapie naszego województwa, zarówno pod względem turystycznym jak również gospodarczym. Obecność portu lotniczego w regionie jest dodatkowym bodźcem do rozwoju sektora usług turystycznych i uzdrowiskowych w tym mieście, a także wpływa na podniesienie potencjału inwestycyjnego terenów położonych w jego granicach. Jestem przekonany, że wspólne działania promocyjne zwiększą tą tendencję oraz wpłyną na wzrost świadomości o usługach dostępnych na Lotnisku Olsztyn-Mazury wśród mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego – mówi Wiktor Wójcik.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego