Wystartowało nowe połączenie z Warmii i Mazur do Rzeszowa

W piątek, 17 czerwca 2022 r. odbył się inauguracyjny rejs Polskich Linii Lotniczych LOT łączący dwa regiony Polski - Warmię i Mazury oraz Podkarpacie.

Pasażerowie mogą korzystać z bezpośrednich lotów na sezonowej trasie narodowego przewoźnika w piątki i poniedziałki do 5 września br. Jest do doskonała okazja na zaplanowanie weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu, zarówno dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, jak również podkarpackiego.

Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski – Warmię i Mazury oraz Podkarpacie – przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków – podkreślał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. – Na pewno mieszkańcy północno-wschodniej Polski, pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia – planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior – docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży – dodawał.

Jestem przekonany, że nowa sezonowa trasa Polskich Linii Lotniczych LOT, łącząca Warmię i Mazury z Podkarpaciem, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów. O tym, że warto odwiedzić Krainę Tysiąca Jezior nie trzeba przekonywać, ale perspektywa wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa Polski nie była zachęcająca. Dzięki bezpośrednim rejsom prosto z Rzeszowa, Warmia i Mazury są w zasięgu godzinnego lotu – zachęcał Wiktor Wójcik, Prezes Lotniska Olsztyn-Mazury.

Kolejna krajowa destynacja z naszego lotniska na pewno poszerzy wachlarz wyboru dla naszych pasażerów, którzy jeszcze w czerwcu są na etapie planowania urlopów, albo weekendowych wypadów na Mazury. Tym bardziej, że do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na przykład na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów w atrakcyjnych cenach – mówił Adam Hamryszczak, Prezes Lotniska Rzeszów-Jasionka.

Bilety w cenie od 90 zł/os. dostępne są na stronie www.lot.com

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego