Zapraszamy na Warmię i Mazury

Poznaj i odkryj Warmię i Mazury!

Poznaj interesujące krainy województwa, ich ukształtowanie naturalne, specyficzny klimat i skomplikowane dzieje. Żeby poznać Warmię i Mazury, warto poruszać się szlakami łączącymi miejsca związane z wybranym tematem, okresem historycznym czy walorami natury. W regionie znajduje się wiele oznakowanych tras – pieszych, rowerowych, kajakowych oraz żeglarskich, które zachwycają niepowtarzalnymi widokami. Trasy prowadzą przez urozmaicony krajobraz pojezierzy, wysoczyzn, równin i dolin rzecznych.

Poznaj dziedzictwo kulturowe – skomplikowana historia pozostawiła wiele materialnych pamiątek. Są wśród nich grodziska pruskie, gotyckie zamki i kościoły, pałace i dwory, świątynie barokowe i neogotyckie, schrony z czasów I i II wojny światowej, a także zabytki techniki.

Swoją podróż po Warmii i Mazurach rozpocznij od miejsc najbardziej znanych, najchętniej odwiedzanych i – pod różnymi względami – najciekawszych. Dzięki temu będziesz mógł łatwo ocenić, jaki rodzaj atrakcji najbardziej Tobie odpowiada.

Kliknij i dowiedz się więcej! 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego