Zimowy rozkład lotów 2021/2022 w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Koniec października w branży lotniczej oznacza zmianę rozkładu lotów z letniego na zimowy. Nowy rozkład obowiązywał będzie do końca marca 2022. Jakie zmiany w siatce połączeń lotniska w Szymanach wprowadzili przewoźnicy?

W okresie zimowym z rozkładu lotów regionalnego portu zniknie sezonowe połączenie Ryanair do Wrocławia. Ostatni lot na tej trasie odbył się w piątek, 29 października br., jednak irlandzka linia lotnicza już zapowiedziała wznowienie tego połączenia od 28 marca 2022 roku. Bilety dostępne są w sprzedaży na www.ryanair.com

Pasażerowie Lotniska Olsztyn-Mazury w dalszym ciągu będą mogli korzystać z bezpośredniego połączenia LOT’u na krajowej trasie łączącej Warmię i Mazury z Krakowem. Loty realizowane są trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, piątki i niedziele, a bilety można zarezerwować na stronie www.lot.com

W zimowym rozkładzie lotów zostają również połączenia Wizz Air do Dortmundu, które będzie realizowane we wtorki i soboty, oraz do Londynu Luton, które pomimo tymczasowego zawieszenia, ma zostać wznowione w grudniu tego roku – bilety na obu kierunkach można zakupić na stronie www.wizzair.com W poniedziałki i piątki będą również odbywały się loty Ryanair do Londynu Stansted.

Zarządzający Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury dokładają wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom bezpieczną i komfortową podróż. Na lotnisku w dalszym ciągu obowiązują zalecenia sanitarne, takie jak: noszenie maseczki na terenie portu, zachowanie dystansu społecznego i dbanie o higienę rąk. Wszystkie sklepy oraz punkty gastronomiczne i usługowe na lotnisku, są czynne i przystosowane do obsługi pasażerów zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.

Aktualny rozkład lotów dostępny jest na stronach przewoźników.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego