Zmiana rozkładu lotów do Krakowa. Dogodne połączenie dla biznesu

Od września rozkład lotów z Olsztyn-Mazury do Krakowa bardziej dostosowany do podróży biznesowych

Połączenie krajowe LOT, łączące Warmię i Mazury z Małopolską, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pasażerów lotniska Olsztyn-Mazury. Aktualnie, rejsy na tej trasie odbywają się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Wraz z końcem wakacji narodowy przewoźnik planuje aktualizację rozkładu lotów, skierowaną w dużej mierze do pasażerów podróżujących w celach służbowych. We wrześniu i w październiku loty w środy nie będą już dostępne – pasażerowie będą mogli za to skorzystać z lotów w niedziele.

Decyzja o przeniesieniu lotów ze środy na niedziele na trasie z i do Krakowa, jest motywowana głównie potrzebami pasażerów biznesowych, którzy będą mieli możliwość zaplanowania krótkiej podróży służbowej – wylatując z Szyman w niedziele wieczorem i mając do dyspozycji cały poniedziałek na załatwienie zaplanowanych w Krakowie i okolicach spraw. Jest to doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży autem czy też pociągiem. Jesteśmy przekonani, że na zmianie rozkładu skorzystają również pozostali pasażerowie, podróżujący w celach prywatnych i turystycznych – niedzielna rotacja pozwoli im na spędzenie weekendu lub dłuższego pobytu w Małopolsce. Oczywiście to samo dotyczy podróży w drugą stronę, z Krakowa na Warmię i Mazury” – powiedział Dariusz Naworski, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bomabardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa około 60 minut – samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05. Koszt podróży w dwie strony z bagażem podręcznym dla jednej osoby to około 149 zł. Bilety można rezerwować na stronie www.lot.com

Pasażerowie podróżujący do Krakowa mogą dojechać na lotnisko Olsztyn-Mazury szynobusem (w poniedziałki i piątki) ze stacji Olsztyn Główny, autobusem z Grajewa przez Ełk, Pisz i Ruciane-Nidę, z Węgorzewa przez Giżycko, Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec lub z Olsztyna przez Pasym. Do dyspozycji pasażerów pozostaje również monitorowany parking w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na którym mogą pozostawić swoje auta na czas pobytu w Krakowie. Informacje na temat połączeń kolejowych i autobusowych oraz cennik parkingu dostępne są na stronie www.mazuryairport.pl

Podróżując na trasach krajowych, pasażerowie nie muszą przedstawiać dokumentów podróży związanych z Covid-19, tj. negatywnego wyniku testu czy też zaświadczenia o przebyciu szczepienia – wystarczy ważny dokument tożsamości i karta pokładowa (bilet). Zarówno podczas pobytu na lotnisku, jak też w czasie lotu, pasażerowie muszą stosować się do obowiązując zaleceń sanitarnych: noszenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Reginalnego